Комп'ютерна Академія STEP IT - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Через ці 5 міфів про програмістів ви могли так і не увійти в IT

ITSTEP Academy

16.09.2022

9698 переглядів

Пише один з учнів Академії ITSTEP:

«Тепер я знаю, що хороший програміст не сидить по 16 годин за комп'ютером, більше спілкується і не вчить математики на рівні Рене Декарта та інших шкільних професорів. Більше того, у технічному програмуванні працюють жінки на рівних із бородатими мужиками у светрах із плямами кави.

Я такий самий новачок у програмуванні, як і ви. І ділюся тим, що дізнався з форумів, чатів та реальних прикладів.»

Хороший розробник працює, скільки йому потрібно

При слові «програміст» у голові виникала картинка: хлопець чи дівчина із заспаними очима, енергетиком у руках (пляшки 2-3 лежить десь під столом), 2 години ночі. І лише робота: цифри та коди по колу. Але це не так.

Я звернувся до колег на DOU та Хабр. І серед 150 коментарів дізнався правду про програмістів. Вони витрачають у середньому 4-8 годин на розумову роботу, спілкування в команді та узгодження проектів. Решта часу – відпочинок, навчання, хобі.

Є 2 причини, чому виник стереотип про цілодобову роботу:

  • Фрілансер хоче більшого, тому бере на себе занадто і працює по 16-18 годин на день. Це його вибір. Вибирайте інший шлях та працюйте менше.

  • Програміст влаштувався у компанію, де не поважають співробітників, а хочуть лише результатів. Люди для них —перегоряючий ресурс, який замінять іншими кандидатами. До таких краще ніколи не потрапляти.

Але у 90% випадків не так. Компанії працюють за методикою Agile, де шанують людину, а не машинні здібності. А над проектами працює команда. Робота здається поетапно. Навантаження розподіляється рівномірно, а програміст не сидить добу за одним завданням, поки його не виконає.

Програмісти спілкуються з людьми, а не з комп'ютером за зачиненими дверима

Якби перший міф виявився правдою, то цей — його наслідок. Але програмісти люблять жартувати та спілкуватися. Інтровертів та соціопатів менше, ніж стереотипів у Мережі.

Як уявляємо програміста: замкнутий у собі, неохоче йде на контакт із зовнішнім світом. Уникає тусовок, постійно говорить лише про роботу. Тепер подивіться на цього щасливого хлопця. Напевно вже написав пару коментарів на DOU і піде з друзями відпочивати після роботи.

Так, він багато часу віч-на-віч з комп'ютером. Однак не слід забувати, що спілкування з людьми — не профіль розробника, хоча частина робочого дня спілкується з колегами. Він працює із людьми, а не цифрами.

Програмістові-інтроверту з низькою самооцінкою складніше:

  1. не вдається знайти роботу — провалив співбесіду;

  2. працювати в команді не виходить — не знаю, що робити. Як зрозуміти колег, що говорити, і як не накосячити.

  3. керівник проекту не прийняв роботу. Ну, все, я більше не програміст.

Професія програміста як бойової мовчазної одиниці вже не існує. Керівники шукають командних гравців: ініціативних та товариських, які визнають помилки та працюють над їх усуненням. Такі швидше навчаються, переймаючи досвід колег. І скільки заробляє програміст, залежить як від технічних навичок, так і від уміння спілкуватися: хоча б пояснити, чому людина має рацію чи мислить інакше.

Якщо нема з ким спілкуватися під час та після роботи — знайдіть альтернативи. Пишіть  в блог на Хабре або у спільнотах. Дзвонити та розмовляти зовсім необов'язково.

Розробник не вчить академічний курс з алгебри та геометрії

Поширена думка: «В ІТ немає місця гуманітаріям. Потрібно знати математику, щоб увійти у сферу та заробляти, а не сидіти без діла». І це черговий міф про програмістів.

Тема про математику зібрала на DOU 637 коментарів. І ось головні думки:

  • Рівень математики залежить від завдань. Чим більше прикладних (наприклад, налагодження продукту) – тим рідше використовують матч. Для системних завдань частіше затребувана математика.

  • Головне для програміста – логіка. Допоможе побудувати алгоритм (ланцюжок дій) і перетворити його на код, який працюватиме для людини. Саме це важливо, а не зубрити теореми та формули з алгебри.

  • Математика потрібна в нішах, пов’язаних з алгоритмами. Криптографія, штучний інтелект, GameDev. Все будується на ланцюжку математичних дій, які виконує комп'ютер.

Не бійтеся цієї страшилки новачків. За комп'ютером не сидять академіки та професори математики. І не женуться за Нобелівською премією.

Людина вирішує завдання. А в міру її виконання вчить теми математики та фізики, які потрібні зараз, у моменті. Знання відкладаються поступово. І через 2-3 роки гуманітарій скаже: «Я увійшов до IT без математичної освіти. І що?»

Кодер працює над кодом, програміст над проектом

Вікіпедія собі суперечить. У заголовку терміни ставлять до одного ряду, та розповідають, що поняття плутають.

Далекі у програмуванні люди вважають, що робота програмістів – писати код. А хороший програміст — написав більше за менший час. І це також міф.

Уявіть, що ви розробляєте Instagram. Аудиторії важливо:

  • Щоб повідомлення друзям надсилалися без затримок.

  • Можна відпочити, подивитися цікаві та веселі акаунти.

  • Завантажити контент. Показати оточуючим та отримати фідбек.

Код не задовольняє жодну з тисяч потреб користувачів. Це інструмент у руках програміста. Тому програміст думає не про код, а про те, як за допомогою цього інструменту вирішити конкретні проблеми.

Заробітна плата збільшується пропорційно до впливу співробітника на результат. Програміст розробляє архітектуру, ланцюжки дій, аналізує потреби аудиторії та відповідає питанням: «Як мій продукт допоможе споживачеві чи клієнту».

Програміст продумає систему. І напише код, якщо потрібно. А кодер занурений лише у інструмент.

Жінка-розробник не гірша за чоловіка

У суспільстві склався стереотип, що жінка має народжувати, виховувати дитину та ходити на шкільні збори. Жінкам відмовляють у роботі програмістом, віддаючи перевагу чоловікам. А якщо і працює, то HR-менеджером чи рекрутером.

І така думка відстала від реальної практики.

Журналісти DOU зібрали статистику про жінок в ІТ з 2011 по 2020 рік. Результати — на деяких технічних посадах (серед дизайнерів, аналітиків, менеджерів проектів) частка жінок за останні три роки збільшилася до 40-50%.

Статистика репортажу Dou.ua

У ITSTEP не вважають, що у конкретного гендера переваги у технічному IT. Чоловіки працюють так само, як і жінки. Головне, щоб було цікаво самій людині. З нею просто працювати, спілкуватися та домовлятися. І результати приголомшливі.

А як є бажання і мотивації працювати, то можна і президентом стати. Як чоловікові, так і жінкам.

Випускники Академії ITSTEP підтверджують: програмування – це велика тусовка однодумців. А все, що говорять у мережі – діліть на 10 і не сприймайте всерйоз.

Вони не слухали міфи та плітки в Мережі, а спробували. І в них вийшло.

Страшно розпочати в IT? Переходьте за посиланням, де розповідаємо, що таке справжнє програмування. Переконайтеся, що все не так складно, коли вас підтримують колеги та досвідчені викладачі-практики.



Автор:

Редакція Компьютерної Академії STEP IT

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Програмування

Головні страхи в роботі IT-спеціалістів і способи їх подолання

Як IT-спеціалісти справляються зі страхами в роботі: провал на співбесіді, дедлайни, ретроспективи? Дізнайтеся, як їх подолати та впевнено розвиватися в IT | Блог ITSTEP Київ

Чого бояться IT-фахівці: 8 ключових страхів у роботі, які переслідують розробників та інженерів IT-фахівці працюють у середовищі, що швидко змінюється, де висока відповідальність, жорсткі терміни та постійний потік нових технологій створюють додатковий тиск. Навіть досвідчені розробники та інженери стикаються з тривогами, які можуть впливати на їхню продуктивність, мотивацію та емоційний стан. Страх - це природна реакція людини на невизначеність і можливі ризики. В IT-індустрії він може проявлятися в різних формах: страх припуститися крит

ШАГ логотип

Програмування

Хто такий Team Lead у команді розробників

Що робить Team Lead? Обов'язки, ролі та важливість в IT-команді для досягнення цілей

У сучасній IT-індустрії роль тімліда посідає особливе місце і стає дедалі значущою. Тімлід, або лідер команди, - це фахівець, відповідальний за координацію роботи розробників, підтримку продуктивної атмосфери та досягнення високих результатів. Він повинен володіти не тільки технічними навичками, а й умінням керувати людьми та процесами, що робить цю роль багатогранною та критично важливою. Розуміння функцій тімліда є важливим аспектом для всіх, хто хоче досягти успіху в IT-сфері, включно зі школярами, студентами та людьми, які планують змін

ШАГ логотип

Набір триває

ІТ-освіта для дітей 7-14 років - це можливість допомогти їм обрати свою професію в майбутньому🧑‍💻 Встигніть забронювати місце в групі!

Детальніше

ІТ для дітей

Хочете, щоб дитина розпочала кар’єру в IT? Не обов’язково чекати завершення навчання у школі

Детальніше

ІТ-освіта

Стартував новий набір на навчання, встигни забронювати місце у групі

Детальніше

Пробні уроки

Щотижня в IT Step Academy проходять пробні уроки для дітей! Перелік усіх івентів шукайте у розділі "Заходи"

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності